O nás

II. interní klinika byla založena v roce 1985, kdy do té doby jednotná klinika se rozdělila na dvě části a jedna z nich se přestěhovala do nově otevřené budovy v lochotínském areálu Fakultní nemocnice Plzeň.

Adresa pracoviště:

II. interní klinika
Fakultní nemocnice Plzeň-Bory (pavilony č. 3 a 10)
E. Beneše 13, 305 99 Plzeň

Obory, kterým se věnujeme:

Všeobecná interna, kardiologie, angiologie, diabetologie, endokrinologie a kostní metabolismus, gastroenterologie.
Ve všech těchto oborech poskytujeme péči na lůžkách i ve specializovaných ambulancích.

Základní charakteristika

Počet oddělení: 3 standardní (61 lůžek včetně 3 nadstandardních pokojů), jednotka intenzivní péče (9 lůžek)

Počet hospitalizovaných nemocných přesahuje 2500 za rok.

Součástí kliniky jsou také:

Centrum preventivní kardiologie
Centrum poskytuje komplexní péči o nemocné s různými rizikovými faktory pro aterosklerózu jakými jsou hypertenze, dyslipidémie, metabolický syndrom a pre-diabetické stavy. Sídlí zde Ordinace pro poruchu metabolismu lipidů a Regionální centrum celosvětového projektu MED-PED tj. projektu péče o nemocné s vrozenou poruchou metabolismu cholesterolu (tzv. familiární hypercholesterolémii). V Centru preventivní kardiologie sídlí Český institut metabolického syndromu.

Centrum pro arteriální hypertenzi
Centrum se věnuje nemocným s vysokým krevním tlakem. Provádí se zde diagnostika při podezření na vzácnější formy hypertenze, léčí se zde nemocní s obtížně korigovatelným krevním tlakem a dále těhotné ženy - hypertoničky.